Ana Sayfa   Hakkımızda   Şirince   Ulaşım     E-Kart   Videolar   İletişim   Online Rezervasyon
 
     
  Hotel Tanıtım Videosu
  ALTINYAPRAK KONAK
  Karadut
  GELİN ODASI
  TAŞRA ODASI
  ERGUVAN ODA
  SARI ODA
  Oda Fiyatları
  KAHVALTI
     
     

REZERVASYON

Giriş Tarihi
Gece
Oda
Yetişkin
Çocuk
     
     
 
    ALTINYAPRAK KONAK
ŞİRİNCE EVLERİ ziyaretimize köy meydanına yakın olan ve bahçesi bir mandalina ağacıyla gölgelenen ALTINYAPRAK'la başlıyoruz. Taşra konakları geleneğini günümüze taşıyan ALTINYAPRAK, toplam dört kişilik bir aileyi ya da birlikte seyahat eden iki aileyi ağırlayabiliyor.
ALTINYAPRAK'taki nostalji yolculuğumuzun ilk durağı giriş katındaki çift kişilik yatak odası. Antik pirinç karyolaların eteklerini süsleyen Kandıra dokumaların zerafeti atlas saten yorganların asaletiyle bütünleşiyor.
Aynı katta yer alan ve Türk hamam kültüründen esinlenilerek tanzim edilen kurnalı banyonun şark atmosferini tavandaki kubbecikler tamamlıyor. Üst kata geçişi sağlayan ahşap merdiven üzerindeki tabaklık antik değerli baharat öğütücü, toprak çömlekler ve porselen tabaklarla tezyin edildi.
Üst kattaki yatak odasındayız. İzmir'de bir mezattan viran durumda temin edilerek yeniden hayata döndürülen ceviz karyolanın saten yorganı geleneksel Türk çiçek aşkının hatıralarını taşıyor. Duvardaki sedef kakma ayna Kahramanmaraş'tan. İşlemeli Avusturya sandalye Thonet imzalı.
ALTINYAPRAK ziyaretimizi noktalayacağımız şömineli şark sofasındayız.
Bu bölümde evin bugünkü sahibi İstanbul kökenli, eski turist rehberi Ahmet Koçak'ın ailesine ait hatıralarla karşılaşıyoruz.
Şöminenin üzerindeki harf devrimi öncesine ait tıp diploması Koçak'ın büyükbabasına ait. İnce vuruşlarıyla ruhunuzu sukûnete davet eden duvar saati anneanneden. Medeniyet penceresinden uzak kalmayı göze alamayan konukların telkinleriyle uydu yayınlarını da içeren bir TV sistemiyle donatılan sofadaki sekili bölüm başlangıçta evin mutfağıymış. Sağdaki eski iptidai evyenin yerinde bugün sıcak ve soğuk suyun ulaştığı bir mini-mutfak bulunuyor.
Şehir gürültüsünden uzak huzur dolu bir Şirince akşamında ALTINYAPRAK'ın sofasında yudumlayacağınız çay ya ya kahvenizi mini-mutfakta ya da bir süre önce yaktığınız şöminedeki korlar üzerinde hazırlayabilirsiniz. Tercihiniz serinlemekten yanaysa soğuk içecekleriniz minibarda. Seçim sizin. Tıpkı bizleri mutlu eden sanal alemdeki ŞİRİNCE EVLERİ ziyaretinizi gerçek dünyaya taşımak tercihinde olacağı gibi...
Konak Büyüklüğü: 42.25 m2
Yatak Ebatları:

89 x 175 cm
89 x 194 cm
138 x 197 cm

Oda Özellikleri:

Türk hamamı tarzında banyo, 19. yüzyıl şark sofası, klima, kış aylarında sınırsız kullanıma açık şömine, saç kurutma makinesi, terlik, sabun & şampuan, uyandırma servisi

ALTINYAPRAK KONAK konaklama fiyatları
İki kişi :   500,00  TL
Üçüncü kişi :   125,00  TL
Dördüncü kişi :   125,00  TL
Beşinci kişi :   125,00  TL
Bu fiyatlar zengin bir kahvaltıyı ve "Hoşgeldiniz İkramı" nı içermekdedir.

 
Arkadaşıma Gönder
 
     
Şirince Köyü Selçuk-İZMİR
Tel: (232) 898 30 99   Faks: +90 (232) 898 30 63